Таблетки от мента Gaviscon - инструкции за употреба


Регистрационен номер: LP-001587

Марка: Gaviscon ® Double Action

ИНН или име на групата: няма

Лекарствена форма: таблетки за дъвчене [мента]

Структура:
Една таблетка за дъвчене съдържа:
Активни вещества - натриев алгинат 250,0 mg, натриев бикарбонат 106,5 mg, калциев карбонат 187,5 mg и помощни вещества - манитол 598,799 mg, макрогол-20 000 30,0 mg, коповидон 33,75 mg, калиев ацесулфам 5,863 mg, аспартам 5.863 mg, багрило азорубин (11012) 0.375 mg, аромат на мента 18.75 mg, ксилитол (DC) 100.0 mg, магнезиев стеарат 6.75-12.60 mg.

Описание:
Кръгли, плоски, двуслойни таблетки със скосени краища и ментов мирис. Единият слой има розов цвят и малки петънца с по-тъмен цвят, другият слой е бял. От едната страна на таблета: изображение на кръг и меч, от другата страна: GDA250.

Фармакотерапевтична група: лечение на рефлуксен езофагит.

ATX код: A02BX.

Фармакологични свойства
Това лекарство е комбинация от алгинати и антиациди (калциев карбонат и натриев бикарбонат).

Фармакодинамика
Когато се приема перорално, лекарството бързо реагира с киселинното съдържание на стомаха. Това образува алгинатен гел с почти неутрална стойност на pH. Гелът образува защитна бариера на повърхността на съдържанието на стомаха, предотвратявайки появата на гастроезофагеален рефлукс. В случай на регургитация, гелът навлиза в хранопровода, където намалява дразненето на лигавицата. Калциевият карбонат бързо неутрализира солната киселина на стомашния сок, като по-лесно усеща киселини. Този ефект се усилва от присъствието на натриев бикарбонат в препарата, който също има неутрализиращ ефект..

Фармакокинетика
Механизмът на действие на активните вещества на лекарството не зависи от абсорбцията в системната циркулация.

Показания за употреба:
Симптоматично лечение на заболявания, свързани с храносмилателни нарушения, повишена киселинност на стомашния сок и гастроезофагеален рефлукс (киселини, кисело оригване), усещане за тежест в стомаха, дискомфорт след хранене.

  • свръхчувствителност към някой от компонентите на лекарството
  • фенилкетонурия
  • деца под 12 години Предпазни мерки:
  • тежко бъбречно увреждане
  • хипофосфатемия
  • хиперкалциемия
  • нефрокалциноза Използване по време на бременност и по време на кърмене:
    Лекарството може да се използва по време на бременност и кърмене. Дозировка и приложение:
    Вътре след щателно дъвчене.
    възрастни и деца над 12 години: 2-4 таблетки след хранене и преди лягане (до 4 пъти на ден).
    Максималната дневна доза е 16 таблетки.
    При пациенти в напреднала възраст не се изисква промяна на дозата. Страничен ефект:
    iB редки случаи (Взаимодействия с други лекарства:
    Тъй като калциевият карбонат, който е част от лекарството, проявява антиацидна активност, трябва да изминат поне 2 часа между приема на Gaviscon ® Double Action и други лекарства (особено при прием на N блокери2-хистаминови рецептори, антибиотици от групата на тетрациклин, дигоксин, флуорохинолон, железни соли, кетоконазол, антипсихотици, натриев левотироксин, пенициламин, бета-блокери, глюкокортикостероиди, хлорохин и дифосфати). Специфични показания:
    В доза от четири таблетки съдържанието на натрий е 221,5 mg (9,64 mmol). Това трябва да се вземе предвид, ако е необходима диета с ограничено съдържание на сол, например при застойна сърдечна недостатъчност и нарушена бъбречна функция..
    Всяка доза от четири таблетки съдържа 300 mg (7,5 mmol) калций. Ето защо трябва да се подхожда с повишено внимание при лечението на пациенти с хиперкалциемия, нефрокалциноза и повтарящо се образуване на камъни в бъбреците, съдържащи калций. Поради съдържанието на аспартам, това лекарство не трябва да се предписва на пациенти с фенилкетонурия. Gaviscon ® Double Action съдържа антиациди, които могат да маскират симптомите на сериозни заболявания на стомашно-чревния тракт. Възможно намаляване на ефективността на лекарството при пациенти с много ниско ниво на киселинност на стомашния сок. Децата с гастроентерит или със съмнение за бъбречна недостатъчност имат повишен риск от хипернатриемия.
    Не използвайте лекарството дълго време, при липса на подобрение в рамките на 7 дни, трябва да се консултирате с лекар. Ефект върху способността за шофиране на предавки и автомобили:
    Лекарството не влияе върху способността за шофиране на превозни средства и механизми, както и да участва в други потенциално опасни дейности, които изискват повишена концентрация на вниманието и бързина на психомоторните реакции. Формуляр за освобождаване:
    Таблетки за дъвчене [мента].
    2,4,6,8 таблетки на блистер (PVC / PVDC / алуминий).
    1,2,3,4,5,6,7,8,9 или 10 блистера се поставят в картонена кутия заедно с инструкции за употреба. Условия за съхранение:
    При температура не по-висока от 30 ° C.
    Да се ​​пази далеч от деца. Срок на годност:
    2 години.
    Не използвайте след изтичане на срока на годност. Почивки от аптеки:
    Над тезгяха. Производител:
    [Recitt Benkizer Helskar (Великобритания) Limited, Dansome Lane, Hull, East Yorkshire, XU8 7DS, Великобритания. Представителство в Русия / адрес за рекламации:
    LLC "Recitt Benkizer Helsker" Русия, 115114, Москва, ул. Кожевническая, 14.

    Gaviscon - инструкции за употреба, аналози, ревюта, цена

    Сайтът предоставя справочна информация само за информационни цели. Диагностиката и лечението на заболявания трябва да се извършват под наблюдението на специалист. Всички лекарства имат противопоказания. Необходима е консултация със специалист!

    Лекарството е Gaviscon

    Gaviscon - синтетично лекарство, което има антиацидно действие. Натриевият алгинат (получен от морски водорасли), който е част от препарата, реагира със стомашно съдържание в стомаха. В резултат на това се образува гел, който предотвратява регургитацията (обратното леене) на съдържанието на стомаха в хранопровода. А именно такъв кастинг причинява киселини. В хранопровода влиза гел, а не киселинното съдържание на стомаха. Гелът не предизвиква дразнене на хранопровода.

    За разлика от други антиациди, Gaviscon не предизвиква рязко намаляване на киселинността на съдържанието на стомаха. Тоест, киселинната среда, необходима за нормалното храносмилане, се запазва в стомаха, но полученият гел предпазва лигавицата от киселинните ефекти на стомашния сок. Подобно на други антиациди, Gaviscon не повлиява причината за болестта, причиняваща регургитация, а има само симптоматичен ефект.

    Освободете форми и състав

    • Таблетки за дъвчене (лимон или мента); Състав на 1 таблетка: натриев алгинат - 250 mg, натриев бикарбонат - 133,5 mg, калциев карбонат - 80 mg. Пакетът съдържа 8, 16, 24 или 32 таблетки.
    • Суспензията на мента на Gaviscon в 100, 150 и 300 ml в бутилка. Съставът на 10 ml суспензия включва: натриев алгинат - 500 mg, натриев бикарбонат - 267 mg, калциев карбонат - 160 mg.
    • Суспензия мента Gaviscon forte в 80, 150, 250 ml в бутилка; 10 ml суспензия съдържа натриев алгинат 1000 mg, калиев бикарбонат 200 mg.
    • Gaviscon Double Action под формата на суспензия, опакована в пакетчета от 10 ml и в бутилки от 150, 200, 300, 600 ml.

    Инструкции за употреба Gaviscona

    Показания за употреба

    Противопоказания

    • Индивидуална непоносимост към лекарството;
    • фенилкетонурия;
    • възраст до 6 години.

    С повишено внимание Gaviscon трябва да се използва при сърдечно-съдова недостатъчност и бъбречни заболявания с нарушена функция, когато е необходима диета с ограничение на солта, тъй като препаратът съдържа значително количество натрий (натрият допринася за задържане на течности в организма).

    Предвид значителното съдържание на калций в Gaviscon, той трябва да се използва с повишено внимание в случай на бъбречнокаменна болест и с повишени нива на калций в кръвта.

    Странични ефекти

    Лечение на Gaviscon

    Как да приемате Gaviscon?
    Gaviscon трябва да се приема перорално след хранене и преди лягане. Лекарството под формата на таблетки трябва да се дъвче внимателно. Когато използвате суспензия форте, се препоръчва да разбъркате торбичка преди употреба, за да смесите съдържанието.

    Ако няма ефект, консултирайте се с лекар в рамките на седмица. Намаляването на ефективността на лекарството може да бъде свързано с намалена киселинност на стомашното съдържание.

    Gaviscon не влияе на скоростта на реакция и концентрацията, поради което няма професионални ограничения за лечението с лекарството.

    дозиране
    За възрастни се предписва суспензия на Gaviscon в 10-20 ml; и Gaviscon суспензия форте - 5-10 мл. Максималната допустима доза суспензия на ден е 80 ml, а форте суспензия - 40 ml.

    Двойно действие Gaviscon се предписва в 2-4 таблетки за 1 доза.

    Пациентите в напреднала възраст се предписват същите дози..

    При предозиране на лекарството може да се отбележи подуване на корема..

    Gaviscon на деца

    За деца под 6 години Gaviscon е противопоказан под формата на суспензия и таблетки, а до 12 години - под формата на суспензия форте.

    Деца от 6 до 12 години се предписват 5-10 ml суспензия Gaviscon. Най-високата дневна доза суспензия на Gaviscon е 40 ml. Когато използва таблетки, лекарят избира дозата за детето индивидуално.

    Деца след 12-годишна възраст се предписват 10-20 ml суспензия на прием; най-високата дневна доза е 80 мл. Gaviscon под формата на суспензия форте се използва в 5-10 ml на доза; най-високата дневна доза е 40 ml. Таблетките Gaviscon се предписват 2-4 таблетки на прием, като възрастни.

    Бременност и кърмене

    Клиничните проучвания доказват липсата на отрицателни ефекти на Gaviscon върху бременността и плода.

    Взаимодействие с лекарства

    Аналози на Gaviscon

    Към днешна дата няма аналози на Gaviscon със същото активно вещество (синоними).

    Има много антиацидни препарати, съдържащи други активни вещества (най-добре се приемат след консултация с лекар):

    • Almagel;
    • Agiflux;
    • Alfogel;
    • Alumag;
    • Antareyt;
    • Actal;
    • ВЕвъглерод;
    • стомашна;
    • Gasterin;
    • Gastroromazole;
    • Gastal;
    • Gelusil
    • Заравям;
    • маалокс;
    • Magnatol;
    • Magalfil 800;
    • магнат;
    • Магнезиев оксид;
    • Сода бикарбонат;
    • Сода бикарбонат;
    • Мляко от Магнезия;
    • Рени
    • Пий Ху;
    • Riofast;
    • Scoralight;
    • Рошел;
    • Taltsid;
    • Rivolox;
    • Tams;
    • Phosphalugel;
    • Tisacid;
    • Andrews antacid и други.

    Отзиви за лекарството

    В прегледите на Gaviscon се отбелязва добра ефективност на лекарството. Авторите на редица отзиви посочват по-удобна форма на суспензия, тъй като таблетките имат вискозитет и прилепват към зъбите. Много пациенти не харесват вкуса на таблетките и краткосрочния ефект след приема.

    Някои автори отбелязват сравнително високата цена на Gaviscon в сравнение с други лекарства с подобно действие и факта, че за изразен ефект е необходимо да се приемат до 4 таблетки.

    Бременните жени реагират добре на ефективността на лекарството.

    Gaviscon

    Gaviscon има антиацидно действие. Когато се приема перорално, Gaviscon бързо реагира с киселинното съдържание на стомаха. В този случай се образува алгинатен гел, който предотвратява появата на гастроезофагеален рефлукс. По време на регургитация гелът е по-вероятно от съдържанието на стомаха да навлезе в хранопровода, където намалява дразненето на лигавицата.

    Показания за употреба:
    Gaviscon се препоръчва за симптоматично лечение на диспепсия, свързана с повишена киселинност на стомашния сок и гастроезофагеален рефлукс (киселини, кисело оригване); усещане за тежест в стомаха след хранене, включително по време на бременност.

    Начин на приложение:
    Gaviscon - суспензия за орално приложение.
    Вътре, след хранене и преди лягане. Възрастни и деца над 12 години - 10-20 мл. Максималната дневна доза Gaviscon е 80 ml. Деца на възраст 6-12 години - 5-10 ml. Максималната дневна доза е 40 мл. При по-възрастни пациенти не се налага промяна на дозата.
    Специални инструкции за употреба.
    В 10 ml суспензия на Gaviscon съдържанието на натрий е 141 mg (6,2 mmol). Това трябва да се вземе предвид, ако трябва да спазвате диета с ограничено съдържание на сол, например в някои случаи на застойна сърдечна недостатъчност и с нарушена бъбречна функция..
    Таблетки за дъвчене - Gaviscon.
    Вътре след щателно дъвчене.
    Възрастни и деца над 12 години: но 2 до 4 таблетки след хранене и преди лягане. Деца под 12 години: според указанията на лекар. Пациенти в напреднала възраст: промени в дозата не се изискват за тази възрастова група.

    Странични ефекти:
    Възможни са алергични реакции, уртикария, бронхоспазъм..

    Противопоказания:
    Gaviscon е противопоказан при пациенти със свръхчувствителност към компонентите на лекарството, за деца под 6 години.

    Бременност:
    Gaviscon може да се използва по време на бременност и по време на кърмене.

    Взаимодействие с други лекарства:
    Тъй като калциевият карбонат, който е част от препарата Gaviscon, проявява антиацидна активност, трябва да изминат най-малко 2 часа между приема на Gaviscon® и други лекарства (особено когато се приема с блокери на Н2-хистаминови рецептори, тетрациклинови антибиотици, дигоксин, флуорохинолон, соли желязо, кетоконазол, антипсихотици, тироксин, пенициламин, бета-блокери, глюкокортикостероиди, хлорохин и дифосфати).

    Предозиране:
    Симптоми на предозиране на Gaviscon: може да се отбележи подуване на корема.
    Лечение: симптоматично.

    Условия за съхранение:
    Съхранявайте Gaviscon на сухо, тъмно място при температура не по-висока от 25 ° C. Срок на годност 3 години.
    Не е разрешено замразяването и съхраняването на суспензията в хладилника. След отваряне на Gaviscon суспензията се съхранява не повече от 3 месеца.

    Формуляр за освобождаване:
    Gaviscon се предлага под формата на:
    таблетки за дъвчене на мента (16, 24 бр. на опаковка);
    таблетки за дъвчене на лимон (16 бр. на опаковка);
    ментова суспензия (бутилки от 100, 150, 300 ml);
    суспензия от мента форте (бутилка от 150 мл);
    суспензия от мента форте в сашета от 10 ml (20 сашета на пакет).

    Структура:
    1 таблетка Gaviscon съдържа: натриев алгинат 250 mg; натриев бикарбонат 113,5 mg; калциев карбонат 80 mg.
    Спомагателни компоненти: манитол, макрогол, магнезиев стеарат, L-Аспартил-L-фенилаланин метил, коповидон, ацесулфам К, ароматизатор (мента или лимон).

    5 ml ментова суспензия Gaviscon съдържат: натриев алгинат 250 mg; натриев бикарбонат 133,5 mg; калциев карбонат 80 mg.
    Спомагателни компоненти: карбомер, метил и пропилови естери на р-хидроксибензоена киселина, натриев захаринат, натурален ароматизатор (масло от мента), натриев хидроксид, вода.

    Gaviscon (суспензия): инструкции за употреба

    Доза от

    Перорална суспензия с аромат на мента

    структура

    10 ml суспензия съдържат:

    активни вещества: натриев алгинат 500 mg,

    натриев бикарбонат 267 mg,

    калциев карбонат 160 mg

    помощни вещества: карбомер, метил парахидроксибензоат, пропил парахидроксибензоат, натриев захаринат, масло от мента, натриев хидроксид, пречистена вода.

    описание

    Вискозна непрозрачна суспензия, от почти бял до кремав цвят, с мирис на мента.

    Фармакотерапевтична група

    Препарати за лечение на заболявания, свързани с киселинни заболявания. Противоязвени лекарства и лекарства за лечение на гастроезофагеален рефлукс (GORD). Други противоязвени лекарства и препарати за лечение на гастроезофагеален рефлукс (GORD).

    Фармакологични свойства

    Механизмът на действие на лекарството Gaviscon® е физически процес и не зависи от абсорбцията в системната циркулация.

    При поглъщане Gaviscon® бързо реагира с киселинното съдържание на стомаха. Това образува алгинатен гел с почти неутрална стойност на pH. Гелът образува защитна обвивка на повърхността на съдържанието на стомаха и издържа до 4 часа, като ефективно предотвратява появата на гастроезофагеален рефлукс. В случай на регургитация, гелът е по-вероятно от съдържанието на стомаха да навлезе в хранопровода, където намалява дразненето на лигавицата.

    Показания за употреба

    Симптоматично лечение на диспепсия, свързана с повишена киселинност на стомашния сок и гастроезофагеален рефлукс (киселини, кисел ориг), усещане за тежест в стомаха след хранене, включително по време на бременност.

    Дозировка и приложение

    Възрастни и деца над 12 години: 10-20 мл след хранене и преди лягане.

    При пациенти в напреднала възраст не се изисква промяна на дозата.

    Деца от 6 до 12 години: 5-10 мл след хранене и преди лягане.

    Деца под 6 години не се препоръчват..

    Страничен ефект

    Възможни са алергични реакции (уртикария, бронхоспазъм, анафилактични реакции).

    Противопоказания

    Свръхчувствителност към някой от компонентите на лекарството, по-специално към метил парахидроксибензоат, пропил парахидроксибензоат.

    Деца под 6 години.

    Лекарствени взаимодействия

    Тъй като калциевият карбонат, който е част от лекарството, проявява антиацидна активност, трябва да изминат поне 2 часа между приема на Gaviscon® и други лекарства (особено когато се приема с Н2 блокери - хистаминови рецептори, тетрациклинови антибиотици, дигоксин, флуорохинолон, соли желязо, кетоконазол, антипсихотици, хормони на щитовидната жлеза, пенициламин, бета-блокери, глюкокортикостероиди, хлорохин и дифосфати и естрамустин).

    специални инструкции

    В 10 ml суспензия съдържанието на натрий е 141 mg (6.2 mmol). Това трябва да се вземе предвид, ако трябва да спазвате диета с много ограничено съдържание на сол, например в някои случаи на застойна сърдечна недостатъчност и с нарушена бъбречна функция..

    Лекарството съдържа 160 mg (1,6 mmol) калциев карбонат, което трябва да се има предвид при предписването на лекарството на пациенти с хиперкалциемия, нефрокалциноза и хроничен калкулозен пиелонефрит.

    Лекарството съдържа метил парахидроксибензоат, пропил парахидроксибензоат, които могат да причинят алергични реакции (възможно отложен тип).

    Ако не се подобри симптомите в рамките на 7 дни, консултирайте се с лекар.

    Бременност и кърмене

    Отворени контролирани проучвания, включващи 500 бременни жени и опит, натрупан с употребата на лекарството, не показват значителни нежелани ефекти на Gaviscon® върху бременността или върху здравето на плода и новороденото. Gaviscon® може да се използва по време на бременност и по време на кърмене, както е клинично необходимо.

    Характеристики на ефекта на лекарството върху способността за управление на превозно средство или потенциално опасни механизми

    Лекарството не влияе върху способността за шофиране на превозни средства и механизми, както и да участва в други потенциално опасни дейности, които изискват повишена концентрация на вниманието и бързина на психомоторните реакции.

    Gaviscon: инструкция за употреба

    Лекарството Gaviscon принадлежи към фармакологичната група лекарствени антиациди. След поглъщане активното вещество неутрализира излишната солна киселина и намалява киселинността на стомашния сок. Лекарството се използва при лечение на състояния на храносмилателната система и стомаха, придружени от повишена киселинност..

    Форма и състав на освобождаване

    Таблетките Gaviscon имат кръгла форма, леко скосени ръбове, бял или светло кремав цвят. Съставът на една таблетка включва няколко (комбинация) активни вещества, които включват:

    • Натриев алгинат - 250 mg.
    • Калциев карбонат - 80 mg.
    • Натриев бикарбонат - 133,5 mg.

    Таблетката включва и помощни компоненти - коповидон, манитол, магнезиев стеарат, макрогол, калиев ацесулфам, аспартам, аромат на лимон или мента. Таблетките се опаковат в блистери в количество от 8 броя. Картонена опаковка съдържа 1, 2, 3 и 4 блистера и инструкции за употреба на лекарството.

    фармакологичен ефект

    Поради сложния ефект на основните активни съставки на таблетката Gaviscon, след приемането й в лумена на стомаха се образува алгинатен гел, който неутрализира водородните йони на солна киселина, които са отговорни за киселинността на средата. Реакцията на образувания алгинатен гел е неутрална. Освен това образува защитен филм върху повърхността на стомашната лигавица, който го предпазва от вредното въздействие на солна киселина и агресивни химични съединения. Такъв защитен филм предотвратява обратния поток на стомашно съдържание в долния хранопровод. В случай на леене (гастроезофагеален рефлукс) гелът предотвратява увреждане на лигавицата на хранопровода.

    След като приемат таблетката Gaviscon вътре, нейните активни вещества имат терапевтичен ефект директно в кухината на стомаха и хранопровода, те практически не се абсорбират в системната циркулация.

    Показания за употреба

    Приемът на таблетки Gaviscon е показан при състояния на храносмилателната система, придружени от повишаване на киселинността на стомашния сок и развитие на съответните симптоми, те включват:

    • Развитието на диспепсия, усещане за тежест в епигастриума (горната част на корема), киселини, киселинно оригване поради алкохол, неправилна диета, ядене на мазни, пържени, пикантни храни, подправки.
    • В комплексната терапия на стомашна язва, хиперациден гастрит, гастроезофагеален рефлукс с повишена киселинност на стомашния сок, изразен като киселини и оригване съдържание на киселини.
    • Появата на усещане за тежест и дискомфорт в стомаха след хранене, включително по време на бременност.

    Таблетките Gevsicon могат да намалят симптомите, свързани с повишена киселинност на стомашния сок с функционални нарушения на храносмилателната система.

    Противопоказания

    Таблетките Gaviscon се понасят добре. Единственото абсолютно противопоказание за тяхната употреба е индивидуална непоносимост или свръхчувствителност към активните вещества или помощните компоненти на лекарството.

    Дозировка и приложение

    Таблетките Gaviscon се приемат през устата след щателно дъвчене, което може значително да ускори тяхното действие и да увеличи терапевтичния ефект. За възрастни и деца над 12 години препоръчителната доза на лекарството е 2-4 таблетки след всяко хранене и преди лягане. За деца под 12 години дозата и схемата се определят само от лекар поотделно. Не се извършва корекция на дозата за възрастни хора.

    Странични ефекти

    Не са съобщени значителни странични ефекти след прием на таблетки Gaviscon. Може би развитието на алергична реакция, която се проявява чрез обрив по кожата и нейния сърбеж. По-рядко може да се развие копривна треска (характерен обрив и подуване на кожата, наподобяващи изгаряне на коприва). Тежки алергични реакции след приема на лекарството под формата на ангиоедем Quincke оток (силно подуване на кожата и подкожната тъкан в лицето, външни гениталии) или анафилактичен шок (прогресивно понижаване на кръвното налягане и многоорганна недостатъчност) не са регистрирани.

    специални инструкции

    Преди да започнете да приемате таблетки Gaviscon, трябва внимателно да прочетете инструкциите за лекарството. Има няколко конкретни инструкции, които трябва да се вземат предвид, те включват:

    • Лекарството съдържа натриеви, калциеви йони, поради което в случай на употреба с нарушен метаболизъм на калций, натрий е необходимо да се контролира нивото на минералите в кръвта.
    • С повишено внимание лекарството се използва за хора със съпътстваща застойна сърдечна недостатъчност, тъй като приемът на натриеви йони, които са част от лекарството, може да влоши хода му.
    • Ако симптомите на повишена киселинност на стомашния сок продължават в продължение на седмица от началото на употребата на таблетките Gaviscon, е необходимо допълнително изследване, за да се установят причините за функционалните нарушения на стомаха.
    • Употребата на лекарството не се препоръчва за лица със съпътстваща фенилкетонурия, тъй като аспартамът е включен в състава на таблетките Gaviscon, което допринася за образуването на кетонови тела.
    • С повишено внимание таблетките Gaviscon се използват при наличие на уролитиаза..
    • Употребата на лекарството е възможна за бременни и кърмещи жени, тъй като активното вещество и помощните компоненти не оказват неблагоприятно влияние върху плода и кърмачето.
    • Таблетките Gaviscon не влияят на скоростта на психомоторните реакции и концентрацията.

    В аптечната мрежа лекарството се отпуска без рецепта. В случай на някакви въпроси или съмнения относно тяхната употреба, е необходимо да се консултирате с лекар.

    свръх доза

    При значителен излишък от препоръчителната терапевтична доза таблетки Gaviscon е възможно подуване на корема (метеоризъм). В този случай лекарството се спира и се приемат чревни сорбенти.

    Аналози на таблетки Gaviscon

    Според терапевтичния ефект подобни препарати на таблетки Gaviscon са Fosfalugel, Almagel.

    Условия за съхранение

    Срокът на годност на таблетките Gaviscon е 2 години от датата на производство. Необходимо е лекарството да се съхранява на тъмно и сухо място, недостъпно за деца при температура на въздуха в диапазона от +15 до + 30 ° С.

    Цена на таблетки Gaviscon

    Средната цена на таблетките Gaviscon в аптеките в Москва зависи от тяхното количество в опаковката:

    • 16 таблетки - 174-184 рубли.
    • 32 таблетки - 250-323 рубли.

    Какво помага на Gaviscon. Инструкции за употреба

    Ефективно антиацидно лекарство е Gaviscon, поради което се използва активно при стомашни проблеми. Лекарството създава защитен филм на повърхността на стомаха, който предпазва от влиянието на киселина. Инструкциите за употреба на лекарството "Gaviscon", предписани при киселини, диспепсия, гастрит.

    Състав и форма на освобождаване

    Лекарство се произвежда под формата на суспензия и таблетки за дъвчене. Такъв формуляр като свещи "Gaviscon", инструкцията предупреждава за това, не се издава (не може да бъде объркан с лекарството "Hexicon"). Таблетките са с жълт или кремав цвят, опаковани по 8 броя в блистер.

    Активните елементи на продукта Gaviscon, от които зависи неговият ефект, са калциев карбонат, алгинат и натриев бикарбонат. Спомагателни компоненти са манитол, аспартам, ароматизатор, калиев ацесулфам и други вещества. В аптеките се продават и лекарството "Gaviscon Double Action", което има удвоено съдържание на активни вещества, и суспензията "Gaviscon Forte".

    Фармакологични свойства

    Лекарството принадлежи към категорията на алгинати. Активните вещества реагират със стомашен сок, създавайки плътен гелообразен филм по стените на органа. Терапевтичният ефект след приема на лекарството продължава 4 часа. Лекарството предпазва стомаха от въздействието на киселина, без промени в храносмилателния процес. Лекарството "Гавискон", което помага при киселини, без да причинява сериозни странични ефекти, няма системен ефект.

    Инструментът забавя дейността на перисталтиката, нормализира функциите на стомаха и червата с техните хипермоторни нарушения. Тези свойства определят употребата му при хиперкинетична дискинезия. Медикаментът има и ентеросорбентни и цитопротективни свойства..

    Лекарството "Gaviscon": какво помага

    Показанията за употребата на лекарството включват:

    • оригване;
    • рефлуксна болест
    • прекомерна киселинност на стомашно-чревния тракт;
    • киселини в стомаха;
    • тежест в корема и други прояви на диспепсия.

    Противопоказания

    Таблетките Gaviscon не се препоръчват за употреба с особена чувствителност към компонентите на лекарството. Има и възрастови ограничения. Суспензията не се предписва за деца под 6 години, лекарството "Gaviscon Forte" не може да се пие от деца под 12 години.

    Трябва да се внимава при определяне на дозата, когато се предписват таблетки за киселини на деца под 12 години..

    Лекарството "Gaviscon": инструкции за употреба

    Как да вземем суспензия

    Възрастни пациенти и деца след 12-годишна възраст трябва да пият от 10 до 20 мл. Лекарството трябва да се приема след хранене и преди лягане. Дневният обем на лекарството не трябва да надвишава 80 ml. Деца от 6 до 12 години се дават от 5 до 10 ml, но не повече от 40 ml на ден.

    Инструкции за таблети за дъвчене

    "Gaviscon" в таблетки се предписва за възрастни и деца над 12 години в количество от 2-4 броя. Приемайте преди лягане и след хранене. За деца под 12 години дозировката се определя от лекаря. Максималният дневен брой таблетки "Gaviscon Double Action" не трябва да надвишава 16 броя. Лекарството трябва да се дъвче внимателно.

    Дозировка и начин на приложение на суспензията "Gaviscon Forte"

    Те пият лекарството след хранене и през нощта. Единичната доза е от 5 до 10 мл. Не можете да приемате повече от 40 мл от лекарството на ден. Преди употреба се препоръчва да разтегнете торбичките в ръцете си.

    По време на бременност

    Gaviscon може да се приема по време на бременност, тъй като активните вещества не проникват в системната циркулация, действайки локално. Допуска се и употребата на лекарството по време на лактация. Това лекарство не влияе неблагоприятно на плода и новороденото.

    Странични ефекти

    Лекарството "Gaviscon", прегледите на пациента и инструкциите показват това, се понася добре от организма. Следните реакции са възможни в случай на прекомерна доза и свръхчувствителност на организма:

    специални инструкции

    Тъй като лекарството съдържа натриеви съединения, е необходимо да се приема с повишено внимание при хора, които спазват диета с ниско съдържание на сол. Необходимо е внимателно приложение на лекарството при пациенти с предразположение към образуването на камъни в бъбреците, с хиперкалциемия. Трябва да се има предвид, че лекарството може да маскира сериозни заболявания на стомаха и червата..

    Аналози

    "Gaviscon" може да бъде заменен с такива аналози като:

    Таблетките Gaviscon в Русия могат да бъдат закупени, като дадете 340 рубли за 32 броя. Окачването струва 300 - 390 рубли. В Украйна цената на таблетките за дъвчене варира от 60 до 90, суспензия „Gaviscon Double Action” - 117, суспензия Forte - 215 гривна. Трудно е да се получи лекарство в белоруските аптеки.

    Мнения на пациенти и лекари

    Отзивите за лекарството "Gaviscon" говорят за неговата ефективност. Инструментът бързо помага при киселини, тежест в стомаха след хранене. Отрицателните прегледи са свързани с факта, че таблетките се придържат към зъбите, причинявайки неудобство на пациентите. Недостатъкът е високата цена на лекарството, както и приемането на голямо количество лекарство: до 4 таблетки наведнъж за облекчаване на атаките на киселини. По отношение на наличието на странични ефекти след приема на лекарството "Gaviscon", прегледите на хора потвърждават това, което показва появата на гадене.

    Жените често приемат таблетки Gaviscon по време на бременност. Те се интересуват от такава форма на лекарството като супозитории, като ги объркват с Hexicon, който се използва в гинекологията за облекчаване на възпалението. Тази форма на освобождаване не съществува. Лекарството "Gaviscon" помага на бременните жени да облекчат киселини и горчивина, които често ги притесняват през този период..

    Таблетки, гел, суспензия Gaviscon: инструкции, цени и отзиви

    Антиацидното лекарство е Gaviscon. Инструкциите за употреба предполагат вземане на суспензия форте в торбички или сироп, гел, таблетки 250 mg при киселини, симптоми на диспепсия.

    Форма и състав на освобождаване

    Gaviscon се предлага в следните лекарствени форми:

    1. Таблетки за дъвчене 250 mg.
    2. Суспензия за перорално приложение.
    3. Таблетки за дъвчене (Gaviscon Double action).
    4. Суспензия за перорално приложение (Gaviscon Forte).

    Съставът на суспензията (10 ml) - активни съставки:

    • натриев алгинат - 0,5 g;
    • натриев бикарбонат - 0,267 g;
    • калциев карбонат - 0,16 g.

    Състав на таблетки - активни съставки:

    • натриев алгинат - 0,25 g;
    • натриев бикарбонат - 0,1335 g;
    • калциев карбонат - 0,08 g.

    Показания за употреба

    Какво помага на Gaviscon? Предписват се таблетки и сироп за елиминиране:

    • дискомфорт след хранене;
    • симптоми, които се появяват, когато киселинността на стомаха се увеличава и съдържанието се изхвърля в хранопровода (кисела оригване, киселини, тежест в стомаха, включително употреба по време на бременност);
    • тежест в стомаха.

    Инструкции за употреба

    Окачване на Gaviscon

    Лекарството се предписва за възрастни и деца над 12 години, 10-20 мл след хранене и преди лягане. Максималната дневна доза е 80 мл.

    Деца на 6-12 години се предписват 5-10 мл след хранене и преди лягане. Максималната дневна доза е 40 ml. При пациенти в напреднала възраст не се изисква промяна на дозата.

    Таблетки за дъвчене

    Лекарството се предписва през устата (старателно дъвчене) за възрастни и деца над 12 години, 2-4 таблетки след всяко хранене и преди лягане. За деца под 12 години лекарят определя режима на дозиране.

    Окачване Forte

    Лекарството се предписва за възрастни и деца над 12 години, 5-10 ml след хранене и преди лягане. Максималната дневна доза е 40 ml. Когато използвате торбички, отворете ги, като ги смесите преди отваряне..

    фармакологичен ефект

    Поради сложния ефект на основните активни съставки на таблетката Gaviscon, след приемането й в лумена на стомаха се образува алгинатен гел, който неутрализира водородните йони на солна киселина, които са отговорни за киселинността на средата. Реакцията на образувания алгинатен гел е неутрална.

    Освен това образува защитен филм върху повърхността на стомашната лигавица, който го предпазва от вредното въздействие на солна киселина и агресивни химични съединения. Такъв защитен филм предотвратява обратния поток на стомашно съдържание в долния хранопровод. В случай на леене (гастроезофагеален рефлукс) гелът предотвратява увреждане на лигавицата на хранопровода.

    След като приемат таблетката Gaviscon вътре, нейните активни вещества имат терапевтичен ефект директно в кухината на стомаха и хранопровода, те практически не се абсорбират в системната циркулация.

    Противопоказания

    Gaviscon е противопоказан при деца под 6 години (за суспензия), деца под 12 години (за таблетки) и с повишена индивидуална чувствителност към някой от компонентите. Таблетките не трябва да се приемат с фенилкетонурия.

    Относителни противопоказания за таблетки Gaviscon (състояния, при които е необходимо да се консултирате с лекар преди да приемете лекарството): хиперкалцемия, нефрокалциноза и уролитиаза с образуването на оксалати, застойна сърдечна недостатъчност, нарушена бъбречна функция.

    Странични ефекти

    Не са съобщени значителни странични ефекти след прием на таблетки Gaviscon. Може би развитието на алергична реакция, която се проявява чрез обрив по кожата и нейния сърбеж. По-рядко е развитието на уртикария (характерен обрив и подуване на кожата, наподобяващи изгаряне от коприва).

    Тежки алергични реакции след приема на лекарството под формата на ангиоедем Quincke оток (силно подуване на кожата и подкожната тъкан в лицето, външни гениталии) или анафилактичен шок (прогресивно понижаване на кръвното налягане и многоорганна недостатъчност) не са регистрирани.

    Деца, по време на бременност и кърмене

    Gaviscon може да се използва по време на бременност и кърмене (кърмене).

    Употреба при деца

    Деца на 6-12 години се предписват 5-10 мл след хранене и преди лягане. Максималната дневна доза е 40 ml. Противопоказан при деца под 6 години.

    специални инструкции

    Ако симптомите продължат след седмица на лекарствена терапия, пациентът трябва да се консултира с лекар за съвет за преглед на лечението. Gaviscon няма тератогенни, ембриотоксични и мутагенни ефекти, поради което лекарството може да се приема от бременни и кърмещи жени.

    Препаратът съдържа натрий: 10 ml суспензия - 141 mg (6.2 mmol), 4 таблетки - 246 mg (10.8 mmol). Това трябва да се има предвид при пациенти с нарушена бъбречна функция, застойна сърдечна недостатъчност и диета, ограничена в солта..

    1 таблетка съдържа 320 mg калциев карбонат, което трябва да се има предвид при пациенти с нефрокалциноза, хиперкалциемия, уролитиаза с образуването на оксалати, като внимавате, когато приемате Gaviscon.

    Тъй като аспартамът е част от таблетките, те не трябва да се приемат при пациенти с фенилкетонурия. Пациентите с диабет могат да приемат таблетки Gaviscon, тъй като аспартамът се използва като подсладител в тях..

    Лекарството не влияе върху скоростта на психомоторните реакции и способността за концентрация, необходима за извършване на потенциално опасни видове работа, включително шофиране.

    Взаимодействие с лекарства

    Ако е необходимо лечение с други лекарства, интервалът между приложението с Gaviscon Double Action трябва да бъде най-малко два часа.

    Аналози

    Структурата определя аналозите:

    1. Gasterin.
    2. Сода бикарбонат.
    3. Tams.
    4. Gastal.
    5. Рени.
    6. Рошел.
    7. Сода бикарбонат.
    8. Almagel.
    9. Agiflux.
    10. Tisacid.
    11. Ленено семе.
    12. Scoralight.
    13. Relzer.
    14. Gelusil.
    15. Мляко от Магнезия.
    16. Калциева добавка.
    17. Калциев карбонат.
    18. Gastracid.
    19. Alyugastrin.
    20. PeeHoo.
    21. Tannacomp.
    22. Магнезиев карбонат основен.
    23. Заравям.
    24. Bakerbon.
    25. Topalkan.
    26. RioFast.
    27. Alumag.
    28. Анацидна форте.
    29. Phosphalugel.
    30. Алмагел Нео.
    31. Gelusil.
    32. Almol.
    33. Gelusil лак.
    34. Двойно действие на Gaviscon.
    35. Magnatol.
    36. Gestid.
    37. Андрюс Антацид.
    38. Gastroromazole.
    39. Antareit.
    40. Rutacid.
    41. стомашен.
    42. Actal.
    43. Magalfil 800.
    44. Talcide.
    45. Alfogel.
    46. Maalox mini.
    47. Magnistad.
    48. Магнезиев оксид.
    49. Andrews Liver Salt.
    50. Rivolox.
    51. Simalgel VM.
    52. Gaviscon Forte.
    53. маалокс.

    Условия за почивка и цена

    Средната цена на Gaviscon (таблетки за дъвчене № 12) в Москва е 169 рубли. Цена Gaviscon Двойно действие на мента суспензия, 150 мл - 287 рубли. Продаван без рецепта.

    Да се ​​пази далеч от деца. Температурата на съхранение на суспензията е 15-25 С, таблетки - до 30 С. Срок на годност: суспензия - 3 години, дъвчащи таблетки - 2 години.

    Gaviscon - инструкции за употреба, аналози, прегледи и форми за освобождаване (суспензия форте в торбички или сироп, гел, таблетки 250 mg) на лекарството за лечение на киселини и повишена киселинност на стомашния сок при възрастни, деца и бременност. структура

    В тази статия можете да прочетете инструкциите за употреба на лекарството Gaviscon. Предоставя обратна връзка от посетителите на сайта - потребителите на това лекарство, както и мненията на медицински специалисти относно употребата на Gaviscon в тяхната практика. Голяма молба е да добавяте активно своите отзиви за лекарството: лекарството помогнало или не помогнало да се отървете от болестта, какви усложнения и странични ефекти са наблюдавани, вероятно не са обявени от производителя в анотацията. Аналози на Gaviscon при наличие на налични структурни аналози. Използвайте за лечение на киселини и повишена киселинност на стомашния сок при възрастни, деца, както и по време на бременност и кърмене. Съставът на лекарството.

    Gaviscon е антиацидно лекарство. След перорално приложение лекарството бързо взаимодейства с киселинното съдържание на стомаха. В този случай се образува алгинатен гел, който предотвратява появата на гастроезофагеален рефлукс. По време на регургитация гелът е по-вероятно от съдържанието на стомаха да навлезе в хранопровода, където намалява дразненето на лигавицата.

    структура

    Натриев алгинат + Натриев бикарбонат + Калциев карбонат + помощни вещества (таблетки и суспензия).

    Натриев алгинат + Калиев бикарбонат + помощни вещества (суспензия Forte, която понякога погрешно се нарича гел или сироп).

    Фармакокинетика

    Механизмът на действие на лекарството Gaviscon не зависи от абсорбцията в системното кръвообращение.

    Показания

    • симптоматично лечение на диспепсия, свързана с повишена киселинност на стомашния сок и гастроезофагеален рефлукс (киселини, кисело оригване, усещане за тежест в стомаха след хранене, включително по време на бременност).

    Форми за освобождаване

    Суспензия за перорално приложение.

    Таблетки за дъвчене 250 mg.

    Суспензия за перорално приложение (Gaviscon Forte).

    Таблетки за дъвчене (Gaviscon Double action).

    Инструкции за употреба и схема

    Лекарството се предписва за възрастни и деца над 12 години, 10-20 мл след хранене и преди лягане. Максималната дневна доза е 80 мл.

    Деца на 6-12 години се предписват 5-10 мл след хранене и преди лягане. Максималната дневна доза е 40 ml.

    При пациенти в напреднала възраст не се изисква промяна на дозата.

    Лекарството се предписва през устата (старателно дъвчене) за възрастни и деца над 12 години, 2-4 таблетки след всяко хранене и преди лягане.

    За деца под 12 години лекарят определя режима на дозиране.

    Лекарството се предписва за възрастни и деца над 12 години, 5-10 ml след хранене и преди лягане. Максималната дневна доза е 40 ml.

    Когато използвате торбички, отворете ги, като ги смесите преди отваряне..

    Страничен ефект

    Противопоказания

    • възраст на децата до 6 години (суспензия), до 12 години (суспензия Forte);
    • свръхчувствителност към компонентите на лекарството.

    Бременност и кърмене

    Gaviscon може да се използва по време на бременност и кърмене (кърмене).

    Употреба при деца

    Деца на 6-12 години се предписват 5-10 мл след хранене и преди лягане. Максималната дневна доза е 40 ml.

    Противопоказан при деца под 6 години.

    специални инструкции

    10 ml суспензия съдържа 141 mg (6.2 mmol) натрий. Това трябва да се има предвид, ако е необходимо да се спазва диета с ограничено съдържание на сол (с застойна сърдечна недостатъчност, с нарушена бъбречна функция).

    Ако няма подобрение в рамките на 7 дни, е необходима консултация с лекар.

    Влияние върху способността за управление на превозни средства и механизмите за управление

    Няма влияние върху способността за управление на превозни средства и механизмите за управление.

    Взаимодействие с лекарства

    Лекарствено взаимодействие на лекарството Gaviscon не е установено.

    Аналози на лекарството Gaviscon

    Структурни аналози и аналози на фармакологичната група на антиацидни препарати:

    • Калциева добавка
    • Agiflux;
    • Actal;
    • Алмагел Нео;
    • Almagel;
    • Almol;
    • Alfogel;
    • Alyugastrin;
    • Alumag;
    • Анацидна форте;
    • Antareyt;
    • ВЕвъглерод;
    • Gastal;
    • Gasterin;
    • Gastracid
    • стомашна;
    • Gastroromazole;
    • Двойно действие на Gaviscon;
    • Gaviscon Forte;
    • Gelusil
    • Gelusil лак;
    • Gelusil;
    • Gestid;
    • Заравям;
    • Калциев карбонат;
    • Ленено семе;
    • маалокс;
    • Maalox mini;
    • Magalfil 800;
    • Magnatol;
    • Magnistad;
    • Магнезиев карбонат основен;
    • Магнезиев оксид;
    • Мляко от Магнезия;
    • Сода бикарбонат;
    • Сода бикарбонат;
    • PeeHoo;
    • Relzer
    • Рени
    • Rivolox;
    • RioFast;
    • Рошел;
    • Rutacid;
    • Simalgel BM;
    • Scoralight;
    • Taltsid;
    • Tams;
    • Tannacomp;
    • Tisacid;
    • Topalkan;
    • Phosphalugel;
    • Andrews antacid;
    • Andrews Liver Salt.

    Gaviscon

    Има противопоказания. Консултирайте се с лекар преди да започнете.

    Понастоящем аналози (генерични) на лекарството в московските аптеки НЕ се продават!

    Всички антиациди и пликове тук.

    Всички лекарства, използвани в гастроентерологията, са тук..

    За да зададете въпрос или да оставите отзив за лекарството (моля, не забравяйте да посочите името на лекарството в текста на съобщението) тук.

    Препарати, съдържащи натриев алгинат (натриев алгинат), натриев бикарбонат (натриев бикарбонат) и калциев карбонат (калциев карбонат)
    ЗаглавиеОсвободете формуляраОпакованеСтрана производителЦена в Москва, rОферти в Москва
    Gaviscon (Gaviscon)мента за орална суспензия 150ml в бутилка1Англия, Ракит Бенкизер117- (средно 172↗) - 384862↗
    Gaviscon (Gaviscon)мента за перорална суспензия 300ml в бутилка1Англия, Ракит Бенкизер196- (средно 279) - 463836↗
    Gaviscon (Gaviscon)таблетки за дъвчене на мента16 и 32Англия, Ракит Бенкизерза 16 бр: 85- (средно 131↗) -253;
    за 32бр.: 98- (средно 221↗) -316
    2070↗
    Двойно действие на Gavisconмента за перорална суспензия 10ml в сашета12Англия, Recitt Benkizer174- (средно 229↗) -388501↗
    Препарати, съдържащи натриев алгинат (натриев алгинат) и натриев бикарбонат (натриев бикарбонат)
    Gaviscon Forteмента за перорална суспензия 10ml в сашетадвадесетАнглия, Ракит Бенкизер220- (средно 245↘) - 469110↘
    Gaviscon Forteмента за орална суспензия 150ml в бутилка1Англия, Ракит Бенкизер140- (средно 248↗) - 400823↗

    Gaviscon - преглед на лекаря:

    Лекарството се различава от своите "съученици" в присъствието на алгинат.

    Какво е алгинат? Това вещество се извлича от водорасли, напомнящи по структура желатин или по-точно агар, отдавна се използват в производството на мармалад.

    Гавискон също има вещества, които намаляват киселинността на стомашния сок.

    Следователно, той е най-ефективен при киселини, тъй като алгинатът, плаващ в стомаха отгоре, покрива киселинното му съдържание с вид мека кора („мармалад“), предотвратявайки проникването му в хранопровода.

    Лекарството за лечение на киселини е успешно, тъй като силно понижаване на киселинността на стомашния сок с класически антиациди пречи на нормалното храносмилане и в този случай вълците са пълни и овцете са безопасни (рефлуксът на стомашния сок в хранопровода е намален, а нуждата от намаляване на киселинността е по-малка).

    С уважение, авторът на сайта.

    Gaviscon - официални инструкции за употреба:

    Клинична и фармакологична група:

    фармакологичен ефект

    Препарат за антиацидни препарати. След перорално приложение лекарството бързо взаимодейства с киселинното съдържание на стомаха. В този случай се образува алгинатен гел, който предотвратява появата на гастроезофагеален рефлукс. По време на регургитация гелът е по-вероятно от съдържанието на стомаха да навлезе в хранопровода, където намалява дразненето на лигавицата.

    Фармакокинетика

    Механизмът на действие на лекарството Gaviscon не зависи от абсорбцията в системното кръвообращение.

    Показания за употреба на лекарството

    • симптоматично лечение на диспепсия, свързана с повишена киселинност на стомашния сок и гастроезофагеален рефлукс (киселини, кисело оригване, усещане за тежест в стомаха след хранене, включително по време на бременност).

    Режим на дозировка на Gaviscon:

    Лекарството се предписва за възрастни и деца над 12 години, 10-20 мл след хранене и преди лягане. Максималната дневна доза е 80 мл.

    Деца на 6-12 години се предписват 5-10 мл след хранене и преди лягане. Максималната дневна доза е 40 ml.

    При пациенти в напреднала възраст не се изисква промяна на дозата.

    Gaviscon Forte режим на суспензионна доза:

    Лекарството се предписва за възрастни и деца над 12 години, 5-10 ml след хранене и преди лягане. Максималната дневна доза е 40 ml.

    Когато използвате торбички, отворете ги, като ги смесите преди отваряне..

    При пациенти в напреднала възраст не се изисква промяна на дозата.

    Дозов режим на хапче:

    Лекарството се предписва през устата (старателно дъвчене) за възрастни и деца над 12 години, 2-4 таблетки след всяко хранене и преди лягане.

    За деца под 12 години лекарят определя режима на дозиране.

    При пациенти в напреднала възраст не се изисква промяна на дозата.

    Страничен ефект

    Рядко: алергични реакции.

    Противопоказания за употребата на лекарството GEVISCON

    • деца под 6 години;
    • свръхчувствителност към компонентите на лекарството.

    Употребата на GAVISCON по време на бременност и кърмене

    Gaviscon може да се използва по време на бременност и кърмене (кърмене).

    Използвайте за нарушена бъбречна функция

    В случай на нарушена бъбречна функция трябва да се има предвид, че в 10 ml суспензия се съдържа 141 mg (6.2 mmol) натрий.

    Употреба при пациенти в напреднала възраст

    При пациенти в напреднала възраст не се изисква промяна на дозата.

    Употреба при деца под 12 години

    Лекарството се предписва за възрастни и деца над 12 години, 10-20 мл след хранене и преди лягане. Максималната дневна доза е 80 мл.

    Деца на 6-12 години се предписват 5-10 мл след хранене и преди лягане. Максималната дневна доза е 40 ml.

    Противопоказан при деца под 6 години.

    специални инструкции

    10 ml суспензия съдържа 141 mg (6.2 mmol) натрий. Това трябва да се има предвид, ако е необходимо да се спазва диета с ограничено съдържание на сол (с застойна сърдечна недостатъчност, с нарушена бъбречна функция).

    Ако няма подобрение в рамките на 7 дни, е необходима консултация с лекар.

    Влияние върху способността за управление на превозни средства и механизмите за управление

    Няма влияние върху способността за управление на превозни средства и механизмите за управление.

    свръх доза

    Симптоми: подуване на корема.

    Лечение: провеждайте симптоматична терапия.

    Взаимодействие с лекарства

    Лекарствено взаимодействие на лекарството Gaviscon не е установено.

    Условия за ваканция в аптеката

    Лекарството е одобрено за употреба като средство за OTC.

    Условия за съхранение

    Лекарството трябва да се съхранява на място, недостъпно за деца, при температури от 15 ° до 30 ° С. Срок на годност - 3 години.

  • Важно Е Да Се Знае За Диария

    Запекът е много неприятен и деликатен проблем, с който всеки човек рано или късно се сблъсква. Запекът може да възникне в резултат на органични лезии на червата, гръбначния мозък, тазовото дъно или аналната област, както и в резултат на недохранване, недостатъчен прием на течности, стрес и други фактори, които нарушават инервацията на храносмилателната система.

    Появата на бяла плака на езика не изненадва никого. И често хората дори не осъзнават, че този симптом може да показва наличието на опасни заболявания.